pexels-photo-176903

I-sza edycja Global Charity Race dobiega końca, ślemy więc gorące podziękowania dla:

 • Wszystkich Was, którzy postanowili stworzyć z nami Global Academy. Szczególnie tym, którzy wzięli udział w naszej inicjatywie poprzez start w biegu lub biegach, wyrazili wsparcie poprzez wpłatę cegiełki, udostępnienie postów, czy choćby ich lajkowanie.
 • Dziękujemy naszym drogim Ambasadorom, osobom, które swoim przykładem zachęcały innych do dołączenia i oczywiście wszystkim organizatorom biegów – wydarzeń, które odbyły się w wielu miastach, w kilku krajach!
 • Dziękujemy za wsparcie i objęcie patronatem imprezy poprzez GOPR.
  • Szczególne podziękowania wyrażamy wspaniałym Partnerom Global Charity Race 2020: Garmin Polska, Ledlenser, Datasport, Solve Labs, Soft Sol, Suszarki do butów Elektrowarm, This-1, Leki Polska, Salco, I-Dog. W najbliższym tygodniu będziemy Was informować o tym kto z Was otrzyma nagrody!

Dzięki Wam, udało się zebrać kwotę 6560 zł.

Jak już informowaliśmy, plan naszych działań zakłada teraz wysłanie testów do wybranych szkół w celu ich przeprowadzenia w szkołach przez młodzież pod okiem nauczycieli WF-u.
Konsultowaliśmy się już wstępnie z wybranymi jednostkami oświatowymi – obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 sprawia, że konieczne jest niestety przesunięcie rozpoczęcia testów do poprawy ogólnej sytuacji, umożliwiającej rozpoczęcie przez szkoły konkretnych działań.

Po wykonaniu testów, z grupy młodzieży, które pozytywnie go przejdą, zostaną wyselekcjonowane 2 grupy finalistów kwalifikacji: podstawowa i rezerwowa. Finał kwalifikacji do Akademii odbędzie się wiosną 2021 r podczas zgrupowań w marcu, kwietniu i maju w naszej bazie w Beskidzie Żywieckim. Główna część zgrupowania będzie miała miejsce na stadionie lekkoatletycznym pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Treningi ogólnorozwojowe, z ukierunkowaniem na zdolności motoryczne i ruch naturalny będą odbywały się w lasach i na ścieżkach przy bazie Global Academy.

Dla przypomnienia, pierwsza edycja GCR 2020 umożliwiała start w dyscyplinie biegania na następujących dystansach 5 km, 10 km, półmaraton, maraton, 10 km bieg z psem. Końcowe klasyfikacje zawodów znajdują się tu: WYNIKI ARCHIWALNE GLOBAL CHARITY RACE 2020. Przedziałem czasowym na wykonanie biegu (biegów) był okres 15.07-31.10.2020.

Nie robimy sobie wolnego! Wraz z zakończeniem I-szej edycji Global Charity Race startujemy z Grand Prix GCR 2020/21. Liczymy, że dołączycie nie tylko Wy wszyscy, którzy już startowali już w GCR, ale też Ci z Was, którym dotychczas się nie udało, ale być może wspierali inicjatywę w inny sposób – np. lajkami czy udostępnianiem postów. Teraz sympatię możecie przemienić w konkretną aktywność i uczestnictwo w zawodach! Zapisujecie się tu: REJESTRACJA DO GRAND PRIX GCR

O co chodzi w Grand Prix GCR? Wszystko wyjaśniamy w zakładce GRAND PRIX GCR

Pierwsza edycja wyścigu

Pierwsza edycja GCR 2020 umożliwia start w dyscyplinie biegania na następujących dystansach:
 • 5 km – 20 zł
 • 10 km – 20 zł
 • 21 km – 25 zł
 • 42 km – 35 zł
 • 10 km bieg z psem – 20 zł
 • 10 km wyścig z niepełnosprawnością – 20 zł
w kategorii kobiet i mężczyzn w przedziale czasowym: 15.07-31.10.2020
 

Nagrody 

Garmin Polska: 10 inteligentnych monitorów aktywności z pomiarem tętna na nadgarstku i funkcją GPS vívosport®
Solve Labs: naturalne suplementy: 10 x Keto Creatine, 10 x Shroom Force i 10 x Myco Shield
I-DOG: sprzęt do sportów kynologicznych: 2 x pas biodrowy Canyon, 2 x zestaw ONE (pas biodrowy + lina amortyzowana), 2 x lina amortyzowana Opale
Salco: 10 x bon o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie internetowym www.salcosklep.pl
Softsol: 10 voucherów na 2 noclegi z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja) w agroturystyce Jałowcówka w Beskidzie Żywieckim
Ledlenser Polska: czołówki: 2 x MH7, 2 x MH5, 2 x NEO6R, 2 x SEO7R, 2 x SEO7R, 2 x SEO5
Elektrowarm: suszarki do butów: 10 x model sb-3 D, 10 x model sb-3
Leki Polska: kije
This1: naturalne batony